Adana çıkışlı kapadokya turu nasıl yapılır?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Adana’dan çıkışlı kapadokya gezisi bilgi verir misiniz?

Cevaplandı 0
Kapadokya Turları forum4 3 sene 11 Cevap 1223 görüntüleme 0

Hakkında forum4

Cevaplar ( 11 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Adana’dan Kapadokya bölgesine en mantıklı gezi programları 1 gece konaklamalı veya 2 gece konaklamalı şeklinde yapılması gerekir. Çünkü Kapadokya bölgesinde gezilmesi ve görülmesi gereken yerler birbirine mesafesi yakın olmadığı için gezerken yorulacaksınız bu yüzden dinlenme evresi çok önemlidir. Kapadokya bölgesinde yapılacak aktiviteler içinde günübirlik turlarda biraz sorunlu olacaktır. Rahat bir şekilde hem Kapadokya gezisi hemde aktiviteler için en ideal tur organizasyonları cuma çıkış pazar günü dönüş şeklinde olabilir.

 2. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Adana Tren istasyonu üzerinden Lanora Turizm tarafından düzenlenen geziler bulunmaktadır. 2 gün gezilerde Peribacaları dahil olmak üzere her noktayı koşturmaca olmadan gezebiliyorsunuz. 2. gün turundan sonra da dönüş oluyor

 3. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Her hafta sonu cuma 19:30 da çıkış yapılıyor  Adana Tren garından. Daha sonra Mersinden gelenler ile beraber yola devam ediliyor. Pozantı üzerinden Niğde istikametini takip ederek Çiftlik’ten Güzelyurt’ta bulunan Kapadokya Ihlara Konaklarına gidiliyor. Resepsiyonda giriş işlemleri yapılıyor ve çevreyi yavaş yavaş tanıyorsunuz.  Sabah kalkınca 7 : 30 ile 9:30 arasında gerçekleşen sabah kahvaltısının ardından bizi Kapadokya ‘ya getiren aracımızdaki yerimizi alıyoruz. Rehber arkadaş ile burada tanışıyorsunuz. İlk günün rotasını rehber arkadaş bizlere şu şekilde bilgilendirmesini yapıyor;

  Ürgüp,
  Göreme,
  Avanos,
  Peri Bacalarının en görkemli olanlarından Paşabağları,
  Çanak çömlek nasıl yapılır,
  Kapadokya ‘daki zengin taşlar,
  Uçhisar Vadisi,
  Güvercinlikler,
  Nazar boncuklu ağaç,
  Asmalı konak,
  Üzüm atölyesi

  ve saat akşam 19:00 gibi otele dönüş oluyor. Bu turda atv yapmak isteyenler için zaman veriliyor.
   
  Otele dönünce canlı müzik veya karaoke gibi bir etkinlik yapılıyor. Akşam yemeğinden hemen sonra başlıyor.
   
  Ertesi gün valizlerimizi otelden çıkmadan önce toplamamız gerekiyor zira artık ayrılış vakti gerçekleşiyor. Sabah kahvaltısı için otelin restoranına… Kahvaltının ardından rehber arkadaşımız ile beraber aracımıza tekrar geçiyoruz. 2. gün tur programını okuyor;

  Ihlara Vadisi yürüyüşü,
  Selime Peri bacaları,
  Selime sultan türbesi,
  Gaziemir Yeraltı şehri
  şeklinde oluyor ve artık geri dönüş yolculuğu başlıyor. Rehber bize veda ediyor.

  En iyi cevap
 4. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Burak Y. isimli arkadaş yolcuğu ve turu güzel anlatmış. Aynı tura bende katıldım tavsiye ediyorum. Adana çıkışlı konaklamalı Kapadokya gezisi mantıklıdır. Günü birlik turlar tavsiye etmiyorum.
  Sabah kahvaltıları dahil oluyor
  akşam yemeği dahil oluyor
  ulaşım onlara ait
  rehber anlatımı yapıyor
  sigorta da yapılıyor imiş
  otel de konaklama içinde otelde İnternet havlu sabun şampuan saç kurutma makinesi terlik kettle bitki çayı ve diğer çaylar buz dolabı tv gibi ihtiyaçlara yönelik her şey mevcut.

 5. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Çok güzel bir tur planı. Kapadokya gezilmesi gereken bir yer temmuz buralar çok sıcak. Şöyle bir dağ esintisi hiç de fena olmazdı. Hem nemden kurtulurduk iyi olurdu. Akşam manzaralı bir yerde oturmak

 6. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Her Hafta Sonu Adana Mersin Tarsus Çıkışlı Kapadokya Turları. Tarihi Konakların Kemer Mağara Odalarında 2 Gece Yayla Tadında Konaklama 2 Gün Kapadokya Turu
  05078171881
  http://www.lanoraturizm.com

 7. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Kapadokya dan gerçekten keyif aldım, çok eğlenceli bir hafta sonu idi.
  Bu yolculuğa benim tek tarafım ne kadar kalabalık olabileceği, iyi şeyler ile başa çıkabileceğim.
  Gezilerdeki yerler şaşırtıcı, atv turları gerçekten etkileyici ve çok eğlenceli.
  Ziyarete gidecekseniz, yanınızda bir fotoğraf makinesi tavsiye ederim. Geceleri soğuk olabilir ceket tavsiye ederim.
  Görmek istediğiniz yerler daha önceden planlanmış, bir şeyden diğerine giderken çoğu şeyi görebileceksiniz. Ayrıca, tur başlamadan en az 15 dakika önce yerinizde olun.
  Genel olarak burası gerçekten zevk ve kesinlikle herkese tavsiye ederim…

 8. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Kapadokya çok büyük ve hayal edilemeyecek yeraltı mağaralarına sahip. Hediyelikler makul fiyatlı. Otelin tuvaletler vb temizdi. Kesinlikle atv turu yapın. giden herkes için mutlaka görülmesi gereken bir yer. Sonuçta gidiş geliş bedava!

 9. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Dar sokaklar, eski ev ve çoğunlukla sadece yerli halk tarafından çok sevilen Ihlara Vadisi ile yürüyüş rotaları . Bu, Peri bacaları sevdiğim ve sevdiğim tarihi Derinkuyu. Orada tarihi mahallede rahat bir his kalır. Acele etmeye gerek yok sadece rahatlayın, huzurun ve sessizliğin, güzel havanın ve iyi yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarın.

 10. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Bir kez daha burada muhteşem bir tur geçirdik. Birçok ziyarete rağmen, bu Kapadokya şimdi her zaman çok yüksek beklentilerimizi aştı. Örnek huzur dolu bir konaklama, harika personel ve güzel sahiplerin bir kombinasyonu, muhteşem bir tatil sağlar. Kesinlikle tavsiye edilir.

 11. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Neşeli bir sürpriz anları bu yaşamda nadir görülür ve Kapadokya otelindeki karımla geçen bir yolculuğa çıktıktan sonra birçok anı yaşadıktan sonra, onlar hakkında yazmaya zorlandım.

  Kapadokya ilk seferimizdi ve hem ne ile karşılaşacağımızı bilmiyorduk hem çekici hem de güzel olsa da, hayatımda karşılaştığım en tarihi sokakların bulunduğu alan. Arkadaşlarımız Kapadokya sokaklarında dikkatli olmamızı önlediler (spor ayakkabı tavsiye edilir) ve karım bana otelin itibarını anlattığında, fikir hakkında biraz şüpheli olduğumu itiraf etmeliyim. Sonuçta Instagram, en güvenilir kılavuz değil ve bu yüzden herhangi bir karar vermeden önce kendimiz için görmemizi önerdim.

  Kapadokya Ihlara Konaklarına ulaştığımızda tur aracının yanı başında, bagajlarımızla birlikte oldukça gölgeli görünümlü bir yan caddeden geçerken eşim son derece endişeliydi ve şunu söylemeliyim ki Durum konusunda, özellikle de benim açımdan çok fazla gerginlik. Düşünülemez harikaların bir mağarasına girdiğimizi hissettik. Gerçekten çok dikkat çekici bir deneyimdi ve bir kelimeyle, büyüleyici; Bir tarih sahnesinde gibi hissettim ya da belki karımın bagajında saklanmış sihirli bir lambası olduğunu hissettim.

  Bizim kalmak her bir kapıdan yürüdü andan itibaren her yönü olağanüstü. Detaylara gösterilen özen inanılmazdı, hizmet kusursuz, nazik, düşünceli ve birinci sınıfdı ve sonuçta mümkün olan en iyi şekilde elde edilen deneyimden dolayı hayranlık duyuyordum.
  Buradaki ekibin her üyesini takdir etmeliyim, çünkü hepsi en yüksek kalibreli.

  Para için değer şaşırtıcı derecede iyi ve sadece bu inanılmaz otel daha yüksek kalmış bir yerde tavsiye edemezdim.

  Bana göre bu otel eşsiz kalıyor ve Kapadokya’ya yaptığımız ziyaret, Adana’dan kısa bir kaçıştan çok daha fazla bir masal gibi göründü;

Cevap bırak

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla